top of page

Diş Beyazlatma

dis-beyazlatma-banner.webp

Diş Beyazlatma ile Daha Sağlıklı Gülüşler!

Dişleriniz sağlıklı ama hala istediğiniz beyaz görüntüye kavuşmadıysa çözüm diş beyazlatma!

Diş beyazlatma işlemleri sayesinde hem dişlerinizde dilediğiniz görüntüyü elde edebilir hem de özgüvenli bir şekilde dişlerinizi gösterebilirsiniz!

Kişisel bakımına önem veren hemen her birey dişlerine gerekli özeni gösterir ve diş bakımını yapar. Ancak bazı bireyler diş bakımlarını düzenli bir şekilde yapsalar dahi dişleri bembeyaz olmaz. Tam da bu noktada devreye giren diş beyazlatma hizmetlerimiz ile dişlerinizdeki o parlak görüntüye kavuşmanız için elimizden geleni yapıyoruz. Dişlerinizin yapısına zarar vermeden uygulama yapıyor ve dişlerinizin daha sağlam olmasına katkı sağlıyoruz.

Diş Beyazlatma işlemine neden ihtiyaç duyulur?

Diş gelişiminin meydana geldiği çocukluk döneminde ortaya çıkan bozukluklar nedeniyle dişler beyazlığını kaybedebilir. Söz konusu renk kaybı iç renklenme ve dış renklenme olarak 2 çeşittir.

İç Renklenme: Dişlerin iç kısmında görülen ve diş fırçalama ile giderilmesi mümkün olmayan renklenmelerdir. Diş oluşumu sırasında meydana gelen fiziksel bozulmalardan kaynaklı olan bu renklenmeler diş beyazlatma yöntemleri ile başarılı bir şekilde giderilebilir.

Dış Renklenme: Dişlerin dış yüzeylerinde zaman içinde görülen renklenmedir. Genellikle sigara, çay ve kahve gibi diş sağlığını olumsuz etkileyen içeceklerden kaynaklanan bu renklenme de diş beyazlatma ile giderilebilir.

Yukarıda bahsedilen iki tür renklenmeyi de bize başvurarak ortadan kaldırabilirsiniz. Renklenme çeşidine göre size bir tedavi yöntemi belirleyecek ekibimiz kısa sürede sağlıklı gülüşlere sahip olmanızı sağlayacak.

 

Diş Beyazlatma sağlıklı mıdır?

Diş beyazlatma işlemi güvenilir diş hekimleri tarafından gerçekleştirildiğinde en ufak bir tehlike ile karşı karşıya kalınmaz. Bu konuda yapılmış pek çok araştırmaya göre diş beyazlatma sonrası dişlerinde herhangi bir problem yaşayan bireye rastlanmamıştır.

Uzman ekibimiz ile siz de sararmış veya kararmış dişlerinizi bembeyaz yapabilirsiniz. Üstelik uygulama sırasında kullanılan doğal ve sağlıklı yöntemler ağzınızda herhangi bir sorun yaşanmamasına da katkı sağlayacak. Diş beyazlatma ve diğer hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Diş beyazlatma ne kadar etkilidir?

Diş beyazlatma işlemleri kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte etkisini yaklaşık 2 ila 6 ay arasında sürdürür. Bu sürenin olabildiğince uzun olmasını sağlamanın en önemli yolu diş hekimlerimizin uyarılarını dikkate almak olacaktır.

 

Diş beyazlatmanın yan etkisi var mı?

Diş beyazlatma dişlerinizde belirli bir süre hassasiyet oluşmasına neden olur. 1-2 günlük bu süreçte dişlerinize zarar verecek uygulamalardan kaçınmanız dişlerinizin güçlü ve güzel görünmesine katkı sağlar.

 

Diş beyazlatmada sonuç hep aynı mıdır?

Diş beyazlatmada elde edilen sonuçlar kişilerin dişlerine göre farklılık gösterir. Diş yapısı dişin renginin açılmasında ciddi rol oynar.

 

Diş beyazlatma işlemine kimler başvurabilir?

Diş ve diş etinde herhangi bir sorun yaşamayan herkes diş beyazlatmaya başvurabilir.

bottom of page