top of page

İmplant Tedavisi

implant-tedavisi-banner-min.webp

İmplant Tedavisi ile Dişleriniz Daha Sağlam!

Doğal dişlerinizde yaşadığınız problemler nedeniyle yeni dişlere sahip olmanın en akılcı yolu implant tedavisi!

İmplant tedavisi doğal dişlere en yakın alternatif olarak görülmesinin yanı sıra tedaviye başvuran hemen herkesi memnun etmesi sayesinde oldukça yoğun şekilde tercih edilir.

Günümüzde diş doktoruna başvuran ve yeni dişlerle yaşamına devam etmek isteyen pek çok bireyin ilk tercihi implant tedavisi olur. Doğru bir şekilde uygulandığında sağlam ve sağlıklı dişlere sahip olmanıza imkân tanıyan implant tedavisinde görsellik de oldukça başarılıdır. Eksik dişlerinizin yerine ekilen ve çene kemiğine doğrudan yerleştirilen dişler ile sorun yaşamadan yaşamınıza devam edebilirsiniz.

İmplant Tedavisi Ne Tür Avantajlar Sunar?

Dişlerinde sorun yaşayan pek çok bireyin ortak sorunu yemek yeme sırasında gözlemlenir. Çiğnemeyi gerektiren yiyecekleri yemede sorun yaşayan bireyler başta olmak üzere diş hastalarına implant tedavisinin sağladığı avantajları şu şekilde ifade etmek mümkündür.

Dişleriniz daha sağlam olacağından çiğneme konusunda problem yaşamazsınız,

Doğal dişleriniz ile oldukça uyumlu bir uygulama yapılacağından estetik görünüm kusursuz olacaktır,

Gülerken ve konuşurken ağzınızı kapatma gibi bir refleks ile karşılaşmayacağınızdan dolayı özgüveniniz ciddi manada yükselir,

Dişlerinizdeki problemler giderileceğinden beslenme konusundaki aksaklıklar da ortadan kalkacak ve daha sağlıklı bir yaşam sürme imkânı elde edebileceksiniz.

Yukarıdaki avantajlar ve çok daha fazlası için implant tedavisine başvurabilirsiniz.

 

İmplant Tedavisi Başarı Oranı

İmplant tedavisinde başarı oranı diğer pek çok tedavi yöntemine göre yüksektir. Burada belirleyici faktör diş doktorunuzun tecrübesi ve sizin çenenizin durumudur. Doğru argümanların bir araya gelmesi durumunda başarının ciddi manada artacağını ifade etmek mümkündür.

İmplant tedavisinde işinizi şansa bırakmamak ve sağlıklı dişlere sahip olmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman ekibimiz ile dişlerinizde yaşadığınız problemleri tespit ediyor ve kısa sürede sağlıklı dişlere sahip olmanıza yardımcı oluyoruz. İmplant tedavisi ile ilgili bilgi almak ve hizmetlerimizden faydalanmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

İmplant tedavisi sırasında acı duyar mıyım?

İmplant tedavisi sırasında anestezi uygulaması yapıldığından acı hissi oldukça azdır.

 

İmplant tedavisi herkese uygulanır mı?

İmplantlar çene kemiğine yerleştirildiğinden doktor muayenesi ile çene yapınızın ve diş etlerinizin implant için uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir.

 

İmplantlar temizlenmeli midir?

İmplant temizliği oldukça önemlidir. Doğal dişlerinize gösterdiğiniz önemi implantlara da göstermelisiniz. Aksi takdirde diş ile ilgili sorunları yaşamaya devam edersiniz.

 

İmplant çene kemiğine kaynamazsa ne olur?

Uzman ekibimiz henüz böyle bir durumla karşılaşmamış olsa da implantla ilgili böyle bir durum yaşanması halinde implant çeneden alınır. Çene kemiği iyileştikten sonra uygulama tekrar gerçekleştirilir.

 

İmplant tedavisi pahalı mıdır?

Sağlam ve sağlıklı dişlere sahip olmak istediğinizde başvuracağınız implant tedavisi diğer tedavilere göre daha pahalıdır. Ancak alacağınız sonuç diğer tedavilere nazaran daha başarılı olacağından fiyat/performans açısından implantı seçmenizi kesinlikle öneriyoruz!

bottom of page