top of page

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisini Şansa Bırakmayın!

agiz-dis-cene-cerrahisi-banner-min.webp

Ağız, diş ve çene sağlığı insan yaşamının çok önemli işlevlerinden bir tanesi olan beslenmeyi doğrudan etkiler. Bu anlamda ağız, diş ve çene sağlığı ile alakalı yaşanacak herhangi bir problemde sancılı günler geçirmeniz oldukça muhtemeldir. Böylesi problemlerle karşılaşmamak ve beslenme sırasında sorun yaşamamak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yemek yerken çiğneme sağlığımız açısından çok önemlidir. Çünkü doğru şekilde çiğnenmemiş yiyeceklerin yutulması sindirim sorunlarına neden olabileceği gibi besinlerden faydalanamamanıza da neden olur. Tam da burada sağlıklı dişler ve çeneye ihtiyaç duyulur. Dişleriniz, ağzınız veya çenenizde bir sorun yaşıyorsanız çiğneme işlemini doğru bir şekilde yapamayacağınızdan sindirim sorunları ile karşılaşmanız olasıdır.

Sindirim problemlerinin yanı sıra dişlerinizde veya ağzınızda bir probleme sahipseniz sosyal yaşantınızda da sorunlar yaşayabilirsiniz. Çünkü çoğu insan dişi çürüdüğünde veya dişleri sarardığından konuşmaya utanır veya gülmek istemez. Bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda ağız, diş ve çene sağlığının önemi daha iyi anlaşılır. Tüm bu durumları yaşamamak ve sağlıklı ağız, diş ve çeneye sahip olmak için hekimlerimizden yardım talep edebilirsiniz.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi neleri kapsar?

Ağız, diş ve çene cerrahisi ağzınızla ilgili cerrahi bir işleme ihtiyaç duyduğunuzda başvurmanız gereken yegâne bölümdür. Ağzınızdaki dişlerin çıkması esnasında veya dişlerin yanlış bir yerde çıkması nedeniyle cerrahi işlemlere başvurarak ağız sağlığınızı koruyabilirsiniz. Cerrahi işlemler kapsamında başvurabileceğiniz bir uygulama da implant uygulamaları ve dişlerinizdeki enfeksiyonlardır. Söz konusu durumlarda bizlere başvurarak diş ve ağız sağlığınızı koruyabilirsiniz.

 

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi ile fark yaratıyoruz!

Ortodonti alanında uzmanlaşmış hekimlerimizle ağız, dişi ve çene cerrahisinde adeta çığır açıyoruz. Bize başvuran her hastamıza hassasiyetle yaklaşarak en doğru tedavi yöntemlerini uygulamaya özen gösteriyoruz. Siz de ağız, diş ve çene bölgesi ile alakalı problemler için hemen bizimle iletişime geçebilir ve uzman hekimlerimizden yardım talep edebilirsiniz.

 

Çene kırıklarında hangi bölüme başvurmalıyım?

Çenenizde meydana gelen kırık ve çıkıklarla alakalı başvurmanız gereken bölüm ağız, diş ve çene cerrahisi bölümüdür. Bu bölümümüzde hizmet sunan hekimlerimiz alanında uzman olduğundan kırık ve çıkıklarınızın kısa sürede iyileşmesi adına en uygun tedaviyi uygulayacaktır.

 

İmplant tedavisinde cerrahi müdahaleye gerek var mıdır?

Ağız, diş ve çene cerrahisi bölümünü ilgilendiren implant tedavisinde cerrahi müdahaleye ihtiyaç olup olmadığına uzman doktorlarımızın gerçekleştireceği muayene sonrasında karar verilir.

 

Ağız, diş ve çene cerrahisi uygulamalarında ağrı hissi duyar mıyım?

Bu bölümümüzde gerçekleştirilen uygulamalar cerrahi kapsamında olduğundan her uygulamada anestezi uygulaması yapılır. Ancak hastanın şikayetçi olduğu duruma göre hastanın duyacağı ağrı düzeyi farklı olabilir.

bottom of page