top of page

Kanal Tedavisi

kanal-tedavisi-banner-min.webp

Kanal Tedavisi ile Diş Sorunlarına Son!

Kanal tedavisi ile dişlerinizdeki çürüyen veya çürümekte olan dişlerinizi onarabilir ve doğal dişlerinizi koruyabilirsiniz.

Kanal tedavisi konusunda uzmanlaşmış ekibimiz ile çürüyen ve çürümekte olan dişlerinizi tedavi edebilir ve diş sorunlarını hayatınızdan çıkarabilirsiniz.

Kanal tedavisi dişlerde gözlemlenen ciddi sorunların tamir edilmesini ve dişin kurtarılmasını sağlayan oldukça önemli uygulamalardan bir tanesidir. Geçmiş dönemlerde dişte görülen çürümeler nedeniyle diş hemen çekiliyor ve ağızda ciddi bir boşluk ortaya çıkıyordu. Ancak tıbbi gelişmeler ve teknolojik ilerlemeler sayesinde kanal tedavisi mümkün hale gelmiştir. Siz de dişinizle ilgili bir sorun yaşıyor ve kanal tedavisi ile dişinizi kurtarmak istiyorsanız uzman ekibimiz ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Kanal Tedavisi uygulaması nasıldır?

Kanal tedavisi dişin durumuna göre değişik seanslar gerektirebilir. Dişin bozulma durumuna göre tek veya iki seansta tamamlanan kanal tedavisi çok çürük dişlerde üç seans olarak da gerçekleştirilebilir. Uzman diş hekimlerimiz ile dişlerinize uyguladığımız kanal tedavisinde ilk aşama dişlerinizin durumunu belirlemek adına röntgen çekilmesidir.

Röntgen sonrasında dişin durumu kontrol edilir ve lokal anestezi ile diş tedavisine başlanır. Dişin çevresindeki su ve tükürük temizlenir ve diş oyularak içerideki sinir alınır. Çürük ve bakteriler de temizlenerek diş içindeki kanallar dolgu malzemesi ile doldurulmaya uygun hale getirilir. Özel dolgu malzemesi ile diş doldurularak şekillendirilir. Böylece kanal tedavisi sona ermiş olur.

 

Kanal Tedavisi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

  • Kanal tedavisi tek seansta sona ermezse diş iyice korunmalı ve mümkünse o diş kullanılmamalıdır.

  • Kanal tedavisi sona erdikten sonra 2 saat boyunca bir şey yemeyip içmemeye özen gösterilmelidir.

  • Kanal tedavisini takip eden iki günde sıcak ve soğuk içecek-yiyecekleri tüketirken çok dikkatli olmak gerekir.

  • Diş fırçalama başta olmak üzere diğer diş bakımı konularına oldukça özen göstermelisiniz. Aksi takdirde kanal tedavisi sonrası sorunlar yaşamanız muhtemeldir.

Uzman ekibimize ulaşarak kanal tedavisi ve diğer konularla alakalı detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Kanal tedavisi uygulaması sırasında herhangi bir ağrı hisseder miyim?

Tedavi sırasında lokal anestezi uygulaması yapıldığından dişlerinizde herhangi bir ağrı hissetmeniz söz konusu değildir.

 

Kanal tedavisi sonrasında ağrı hisseder miyim?

Kanal tedavisi sırasında diş sinirleri alındığından ağrı hissi yok denecek kadar azdır. Bu nedenle ağrı kesicilerle ağrınızı giderebilirsiniz.

 

Kanal tedavisi pahalı bir uygulama mıdır?

Kanal tedavisi pahalı bir uygulama değildir bu nedenle gönül rahatlığı ile bu uygulamaya başvurabilirsiniz.

bottom of page