top of page

Ortodontik Tedavi 

ortodontik-tedavi-banner-min.webp

Ortodontik Tedavi ile Özgüvenli Gülüşler!

Ortodontik tedavisi diş hekimliğinin bilimsel adı olan ortodonti kelimesinden türemiş olup dişlerdeki çarpıklık ve şekil bozukluklarını ortadan kaldırmak adına başvurulan tedavilerden biridir.

Çeneye çeşitli sebeplerle çarpık şekilde yerleşen ve dişlerinizin düzensiz yerleşmesine neden olan durumlar sonrasında günlük yaşamınızda büyük problemler yaşamanız olasıdır.

Ortodontik tedavisi genellikle küçük yaştaki bireylerde başvurulan ve daha düzenli dişlere sahip olunmasını sağlayan bir uygulamadır. Hemen her diş hekiminin uygulama konusunda bilgi sahibi olduğu ortodontik tedavisi ile ilgili başarılı sonuçlar almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Zira ortodontik uygulamalar kolay gözüken ama çok ciddi uygulamalardır. Bu nedenle bir hata dişlerinizin hiç istemeyeceğiniz şekilde şekilsiz olmasına neden olabilir.

Ortodontik Tedavisinde Başarılı Sonuçlar

Diş hekimliği konusunda tecrübeli ve bilgi sahibi ekibimiz ile her türlü diş uygulaması için bize başvuran hastalara en iyi hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Halk arasında diş teli olarak da bilinen bu uygulamada başarılı sonuçlar almanız için doğru yöntemleri kullanıyoruz. Sadece uygulama aşamasında değil uygulama öncesi ve sonrasında da gerekli muayeneleri gerçekleştirerek inci gibi dişlere sahip olmanızı sağlıyoruz.

Dişlerinizin durumuna bağlı olarak değişik sürelerde diş telinin ağzınızda kalması gerektiğinden düzenli muayenelerle durumun kontrol altına tutulmasını sağlıyoruz. Olası aksaklıklara karşı önlem alan uzmanlarımız ile sağlıklı ve güçlü dişlere sahip olmanızın yollarını arıyoruz.

 

Ortodontik Tedavisi Riskli mi?

Ortodontik tedavisi ya da diş teli uygulaması rastgele gerçekleştirilen bir uygulama değidlir. Uygulama öncesi, sırası ve sonrasında pek çok muayene ve kontrol gerçekleştirildiğinden uzmanlarımız her türlü ihtimali göz önünde bulundurur. Bu nedenle dişlerinizi riske atacak herhangi bir durumla karşılaşılmaz.

Ortodontik tedavisi sonrasında istenen görünüme kavuşan dişleriniz bir daha eski haline dönmez. Dişlerinize gerekli hassasiyeti göstermeniz durumunda yıllarca güvenle dişlerinizi kullanacağınız ve en ufak diş problemi yaşamayacağınızı ifade etmek mümkündür. En sağlıklı ve güzel görünümlü dişler için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Ortodontik tedavisine başvurulmazsa ne olur?

Ortodontik tedavisi sadece görsellik için başvurulan bir uygulama olarak görülse de dişler arasındaki çapraşıklık çürümelere davetiye çıkarır. Zira temizlenmesi zor boşlukların varlığı bakteri birikimine neden olur. Bu nedenle ortodontik tedavisi görselliğin yanında diş sağlığı için de önemlidir.

 

Ortodontik tedavisi öncesi ne yapılmalıdır?

Ortodontik tedavisine başvuracak kimselerin ağzında çürük olmaması gerekir. Bu nedenle uygulama öncesinde gerekli bütün çekme, kanal tedavisi gibi işlemlerin tamamlanması gerekir.

 

Ortodontik tedavisi sırasında diş bakımı nasıl yapılmalıdır?

Ortodontik tedavisi sırasında dişler günde 3 kere fırçalanmalıdır. Ayrıca arayüz fırçası denen fırçalarla da braket araları temizlenmelidir. Ağız gargarası yaparak ağızdaki bakterilere karşı önlem alınmalıdır.

 

Braket nedir?

Braket ortodontik tedavisinde dişlere güç uygulanmasını sağlayan ve dişleri düzelten bir unsurdur.

bottom of page