top of page

DişAdresim Kids

disadresim-kids.webp

Çocuk Diş Hekimliği ile Çocuklarınızın Dişleri Güvende!

Çocuk diş hekimliği ya da pedodonti; çocukların çene yapılarının çok hassas olmasından dolayı sadece çocuklarla ilgilenen bir bilim dalıdır. Biz de pedodontilerimiz ile çocuklarınızın çok hassas olan çene kemiğine gerekli özeni gösteriyor ve doğru tedaviler uyguluyoruz.

Çocuklarınızın diş sağlığını korumanız açısından çocuk diş sağlığı ile ilgilenen hekimleri tercih etmemeniz durumunda çocuklarınızın çenesinde istenmeyen durumların ortaya çıkması olasıdır. Bunun yanı sıra çocuklarınızın ağrıya dayanıklı olmaması çocuk psikolojisinden anlamayan diş doktorlarının kötü sonuçlar doğuracak tedaviler uygulamasına neden olabilir.

Çocuk diş hekimliği hangi durumlara bakar?

Çocuk diş hekimlerine çocuklarınızın diş çıkarma sürecinden başlayarak erişkinlik dönemlerine kadar diş ile alakalı yaşadıkları bütün sorunlarla alakalı başvurmak mümkündür. Çürük diş, diş çıkaramama sorunu, diş eti problemleri ve diğer pek çok konu ile alakalı çocuk diş hekimlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Çocuk psikolojisinden çok iyi anlayan ve pedodonti alanında uzmanlaşmış hekimlerimiz sayesinde çocuklarınızın yaşadığı diş sorunlarını ortadan kaldırıyoruz.

 

Diş sağlığına önem veren anne ve babalar olarak çocuklarınızın diş sağlığını Diş Adresim Kids gibi oldukça güvenilir bir kuruluşa teslim etmek istemez misiniz?

Çocuklarda diş sağlığı oldukça ciddi bir konudur. Çocukların gelişimlerine önemli ölçüde etki eden diş sağlığında yapılacak yanlış uygulamalar nedeniyle çocuğunuzun çenesinde hasarlar meydana gelebileceği gibi kalıcı diş kayıpları ile de karşılaşılabilir. Ancak Diş Adresim Kids; çocuk çene yapısı ve diş sağlığı ile ilgili uzmanlaşmış personeli ile çocuklarınıza sağlıklı gülüşler vaat eder.

Tıbbi alanda Pedodonti olarak bilinen Çocuk Diş Sağlığı konusunda doğru uygulamalar sayesinde çocuğun gelecek yaşamına yatırım yapılmış olur. Bu anlamda pedodonti aşağıdaki yönleri ile çocuğunuza katkı sağlar;

  • Koruyucu hekimlik uygulaması sayesinde diş çürükleri ve kayıpları önlenir,

  • Diş çekimi ve diğer diş uygulamalarında çocuk çene yapısına uygun uygulama ile çene yapısına zarar verilmesi engellenir,

  • Diş teli uygulamaları ile görünümü kötü olan dişlerin daha güzel bir görüntüye kavuşması sağlanır,

  • Çocuğunuzun diş sağlığı ile ilgili cerrahi uygulamalar da sunularak problemler ortadan kaldırılır.

bottom of page